O nás

Naše firma se zabývá výrobou inkontinenčních pásů pro psy, s mnoha dalšími využitími. Výrobky šijeme výhradně v České republice.

Výroba těchto pásů vznikla na základě zkušeností několikaleté praxe veterinární sestry, která se setkala a denně setkává s mnoha onemocněními a zdravotními problémy psů, k nimž patří i inkontinence. Vytvořili jsme spolu s ní tým lidí, majitelů a milovníků psů, zapálených pro věc a po mnoha pokusech a testováních jsme vyvinuli inkontinenční pás, který řeší problém úniku moči u psů.

Inkontinence je pozvolné a nevědomé odkapávání moči. Postihuje obvykle starší psy vlivem věku, následkem úrazu a nebo působením neurologických potíží. Tato skutečnost je nepříjemná pro pejska samotného, i pro jeho majitele. Většina psů je totiž součástí domácnosti a rodiny, tudíž každodenní praní celých pelechů, dek, povlečení a vytíraní podlah může silně znepříjemnit život. Stává se bohužel často i to, že tito pejsci končí kvůli svým problémům v útulcích, protože pro svého majitele jejich nezaviněné potíže představují velký diskomfort.

 U fen tento problém vzniká často ve spojitosti s kastrací, převážně u velkých a obřích plemen, kde se tento problém řeší pomocí léků na podporu stahovače a nebo háracími kalhotkami.

U psů, samců, bohužel máme velmi omezené množství inkontinenčních pomůcek. Většina z dnes nabízených inkontinenčních pásů nesplňuje svůj účel, nedrží na svém místě, povolují, způsobují zapařeniny a podráždění v oblasti třísel a intimních partií. Jsou i neekologické a používání výhradně jednorázových plen, které jsou nevzhledné a ve výsledku velmi nákladné, vede ke vzniku velkého množství odpadu zvláště, když se používají dlouhodobě.

V hlavě se nám rodil nápad vyvinout opravdu kvalitní pomůcku, pro takto postižené psy. Teorie byla jasná, přechod k praxi složitější… Postupně jsme vyvíjeli a zkoušeli prototypy, které by byly nejen plně funkční, ale také ekologické tak dlouho, až vznikl uspokojivý produkt.

 Naše pásy mají několik velikostí pro spoustu plemen psů, ale také tři základní barvy (nebojte, pracujeme na další barvách a vzorech). Mají posuvné pásky na doladění velikosti podle obvodu pasu pejska. Poslouží dobře psímu atletovi i zavalitějšímu seniorovi.

Na pás se vkládá námi vyvinutá plena z velmi prodyšného materiálu, který je velmi savý, ale přesto funkční, aby pejsek netrpěl zapařeninami, které mohou vést až k zánětům kůže. Tyto pleny jsou pratelné, tudíž znovu použitelné a ve výsledku ekologické. Chrání tedy naší planetu a šetří Vaši peněženku.

 Naše pásy mohou sloužit i jako pás cudnosti. Máte v domácnosti pejska i fenečku, která zrovna hárá? Máte strach, že nejste schopni oba dva uhlídat a zabránit nechtěnému krytí? Na tento problém jsme také mysleli. Pás jednoduše nasadíte Vašemu pejskovi, a i kdyby se k sobě milenci dostali a pejsek bude mít pás správně nasazený, může se snažit sebevíc, ale k početí štěňátek nedojde.

 Máte doma nezbedu, který si rád značí své území i uvnitř Vaše bytu, či na návštěvě u známých? Doma čůrá natruc do postele a nebo má oblíbený roh v obýváku, kde se venčí? Pomůže Vám náš pás. Rychle a jednoduše nasadíte a máte hotovo. Pejsek může zvedat nožičku jak bude chtít, ale Vaše domácnost zůstane čistá a bez poskrvnky. Zabráníte tak i nepříjemným a trapným situacím s hosty.

Naší základní filosofií je nabídnout páníčkům a jejich psím kamarádům, kteří trpí únikem moči, relativně jednoduchou, ale zároveň promyšleně sofistikovanou pomůcku, která jim podstatně ulehčí život.

veterina_8